top of page
Eparezy.cz

O společnosti eParezy.cz

Kdo jsme?

eParezy.cz je obchod s cenově dostupnými kvalitními produkty a polotovary. Díky výborně vybavené dílně Vám můžeme splnit každé přání ohledně tvaru či barvy dřeva. Zásadní je vlastní ruční výroba.

Naše vášeň pro dřevo nás poháněla od začátku, dřevo je náš koníček a věnujeme mu nezbytnou péči od chvíle poražení stromu až po hotový výrobek.  Tým společnosti eParezy.cz je otevřený novým výzvám a nabízí zákazníkům plnou podporu v jejich projektech. Prohlédněte si náš obchod, speciální nabídky a kontaktujte nás s dotazy nebo požadavky.

O nás: About Us

Dřevo

Dřevo je tvrdé a pórovité rostlinné pletivo, jež tvoří kmeny, kořeny a větve stromů, keřů a dalších dřevin. Níže se dozvíte více o jednotlivích druzích dřeva.

Image by Михаил Павленко

Dubové

Quercus

Dřevo dubů je tvrdé a nesmírně trvanlivé. Proto tvořilo základ mnoha historických staveb a například Benátky stojí právě na dubových kůlech. Duby patří k dlouhověkým stromům. Kůra a listy dubu mají léčivé účinky.

Bukové

Fagus

Jedná se o nejpěstovanější listnatou dřevinu u nás. Má tvrdé dřevo, které nachází využití v nábytkářství, využívá se k výrobě železničních pražců, parket a hraček.
Na bukovém stromu rostou bukvice. V minulosti se z bukvic lisoval olej. Bukvice jsou oblíbenou potravou lesní zvěře.

Image by Julia Weihe
ořech.jpg

Ořechové

Juglans

Je hodně tvrdé a svou vysokou trvanlivostí často předčí i řezivo dubové. Dobře se obrábí, soustruží a dobře se řeže dláty. Také se výborně ohýbá, proto se ořech v minulosti používal k výrobě malých člunů na zámořské plachetnice.

O nás: Projekty
bottom of page